F.O.H.

Výjezdy

Hradec:Vítkovice

Komentář k utkání FC Hradec Králové-FC Vítkovice 1:0(0:0)

Hradec nastupoval do nedělního domácího zápasu na jaře již poněkolikáté s faktem,že jeho největší soupeři v boji o postup Příbram,Opava a HFK Olomouc opět ztratili body,čímž potvrdili jarní nemohoucnost favoritů.Na lízátkách se hrál od začátku svižný fotbal,kdy se hned ve 2.minutě utkání ocitl v obrovské šanci domácí Dian,který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti,ale hostující brankář svůj tým podržel skvělým zákrokem.Hradečtí měli v prvním poločase převahu,ale vítkovičtí se pozorně bránili.Hradec si vypracoval v 1.poločase ještě několik slibných příležitostí,kdy za zmínku stojí hlavně pokus Pilaře z 18.minuty a výstavní střela Víta,jenž z 30 metrů napřáhl a jeho bomba jen těsně minula branku hostů.V začátku druhé půle navázali aktivitou z prvního poločasu,kdy v rychlém sledu zahrávali několik rohových kopů a zejména ten ze 49.minuty byl velmi nebezpečný.V obrovské šanci se ocitl Krejcar,který se dostal k tečované střele Víta a vpádu jen těsně minul.Hradecký nápor sílil a vycítili to i diváci,kteří o sobě dávali velmi hlasitě vědět a hnali votroky k vítězství.Hradec se gólu přece jennom dočkal,po přímém kopu Čupra se hlavou prosadil mladý kanonýr Václav Pilař.O tři minuty později měli první velkou šanci hráči hostí,kdy hlavičkoval z velmi nebezpečné pozicekanonýr Prochászka,gólman Podhajský zachránil svůj tým skvělým zákrokem.V poslední minutě zápasu se ještě jednou blýskl gólman domácích,když vyřešil pohotovým zákrokem obrovský závar před brankou Hradce.
      Domácí FC Hradec Králové tedy v utkání zvítězil nad celkem Vítkovic 1:0 a po prohře Slovácka se posunul na čvrté místo,kde ztrácí na druhou postupovou příčku pouhé dva body a je tedy zpátky ve hře o postup do Gambrinus ligy.K příštímu utkání zajíždí Votroci do Hlučína,kde je čeká tuhý boj s domácími borci,kteří v posledním utkání zvítězili na půdě Dukly Praha 3:1.Utkání se hraje v sobotu 26.4 v 17.00 hodin.